Žaliosios atliekos: kaip tavrkyti?

šiukšlių išvežimas Vilniuje

Kurį laiką daugelis gyveno negalvodami apie atliekas, todėl labai išaugo vartotojiškumas. Daug reklamų, naujos technologijos, galimybės atnešė daugiau poreikių, todėl atsirado daugiau pasiūlos, naujų verslų, įvairiausių produktų. Tik visai neseniai buvo pradėti daryti pirmieji žingsniai, skatinantys sąmoningą vartojimą, kuris ilgą laiką buvo pamirštas. Atsiradus per dideliam atliekų kiekiui, kuris jau pakenkė žemei ir kenkia toliau, atsirado ir judėjimai, kurie skatina pradėti daugiau mąstyti. Visgi atliekų mažinimas susijęs ne tik su tuo kas bus perkama ir kas ne, bet ir su gebėjimu tvarkyti savo atliekas tinkamai. Žinoma, puiku jei neperkama tam, kad tik pirkti, bet ir pagalvojama apie pakuotes, ar tas daiktas būtinas. Mažiau perkant, sumažėja paklausa, taip galima gamintojus ir verslus priversti svarstyti ar nebūtų geriau pakeisti plastikines pakuotes ar aplamai negaminti bereikalingų dalykų.

Kalbant apie tinkamą tvarkymąsi su atliekomis, reikia nepamiršti rūšiuoti ir nemesti į konteinerį bet ko – kai kurios atliekos turi būti paliekamos ne konteineriuose, o aikštelėse arba kitose vietose kur gali būti perdirbamos. Nežinant kaip elgtis su atliekomis, padės šiukšlių išvežimas Vilniuje. Daugiausiai nežinomybės gali kilti rudens sezonu, kai padaugėja žaliųjų atliekų, tokių kaip medžių lapai,  šakelės ir pan. Kai kurie viską deda į įprastus buitinius konteinerius, tačiau biologiškai skaidžioms atliekoms ten ne vieta.

Jei namų kieme ar sode susiduriate su biologiškai skaidžiomis atliekomis, labai verta jas kompostuoti, jei tik tam yra vietos ir galimybių. Tai yra vienas geriausių būdų susitvarkyti su tokio tipo atliekomis. Taip pat kompostą visuomet galima panaudoti dirvožemio tręšimui, todėl daroma teigiama įtaka ekosistemai. Visgi, jeigu to daryti negalite, šiukšlių išvežimas Vilniuje padės susidoroti su bet kokiomis atliekomis, kurios jums trukdo kieme ar namuose, todėl verta kreiptis į https://nordkraft.lt/lt/. Verta žinoti, kad žaliosios atliekos gali būti išvežamos ir į specialiai tam skirtas aikšteles, svarbiausia turėti tam transporto priemonę, kurioje viskas tilptų ir pavyktų patogiai atliekas palikti aikštelėje. Tai irgi puikus būdas atsikratyti atliekomis tinkamai, tik reikia užtikrinti, kad šiose atliekose nebus įsimaišę kitokių rūšių šiukšlių.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *