Tie, kas perka mišką, turi būti labai atidūs. Kodėl?

Labai dažnai galima išgirsti, jog kas nors perka mišką. Vis dėlto, svarbu pasakyti, jog tie, kurie priima šį sprendimą, turi būti labai atidūs. Kodėl? Tam yra net kelios priežastys – jei norite įsigyti mišką už pačią geriausią kainą, turite būti labai pastabūs. Ir kalbame ne tik apie tai, kad reikia įvertinti miško plotą ar jame augančių medžių rūšis – būtina pastebėti ir žalą, kurią sukėlė įvairios aplinkybės. Kokios?

Vabzdžiai

Nors yra ne daug įvairių rūšių padarų, kurie būtų mažesni už vabzdžius, vis dėlto, reikia akcentuoti, kad būtent pastarieji gali pridaryti labai daug žalos, pavyzdžiui, įgelti žmogui ar naminiam gyvūnui bei pabloginti jo būklę. Pakenkti jie gali ir medžiams – skaičiuojami net keli šimtai vabzdžių rūšių, kurie gali pridaryti tiek žalos, kad medžio vertė sumažės net kelis kartus.

Gyvūnai

Nors joks miškas negali būti įsivaizduojamas be elninių gyvūnų, šernų, kiškių, lapių, voverių, verta pastebėti, kad ši šauni kompanija gali pridaryti ir bėdos medžiams. Šie gyvūnai gali nugraužia medžių ūglius, žieves, pumpurus. Taigi, tokių medžių vertė taip pat mažėja.

Paukščiai

Paukščiai taip pat gali pridaryti žalos medžiams. Vieni iš jų išlaužo šakas tam, kad galėtų susukti lizdus, kitus – iškala ūksus, kuriuose vėliau apsigyvena smulkūs gyvūnėliai. Taigi, tokie medžiai taip pat tampa mažiau vertingais.

Audros, stiprūs vėjai

Šie gamtos reiškiniai taip pat gali sugadinti medžių išvaizdą bei pabloginti jų būklę.

Taigi, apibendrinant reikėtų daryti išvadą, kad tie, kurie perka mišką, turi būti labai atidūs, pastebėti bei įvertinti žalą, kurią medžiams padarė vabzdžiai, paukščiai, gyvūnai, audros.

Vis dėlto, taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad, jei jūs nusprendėte pirkti mišką, tačiau jūsų veikla nėra niekaip susijusi su miškininkyste, tokiu atveju jums gali būti sudėtinga pastebėti ir tinkamai įvertinti žalą, kurią sukėlė išvardinti veiksniai. Taigi, ypač pravartu kreiptis į profesionalus  – pastarieji įvertins, ar išvardinti veiksniai padarė žalos, o taip pat padės įvertinti adekvačią jūsų naujo pirkinio kainą.