Sodybos aplinkos dizainas: kokie elementai svarbiausi?

Sodybos aplinkos dizainas

Profesionalų paslaugos yra pats geriausias pasirinkimas tuo atveju, jei domina kokybiškas, jūsų poreikius bei lūkesčius idealiai atitinkantis, kūrybiškas sodybos aplinkos dizainas. Vis dėlto, dėmesį taip pat vertėtų atkreipti į tai, kad nemaža dalis žmonių nusprendžia patys paruošti sodybos aplinkos dizaino planą. Kai kurie sako, kad tai yra nauja ir labai įdomi patirtis. Belieka tik pridurti, kad jei ir jūs esate vienas iš tų, sodybos aplinkos dizainą nori paruošti savarankiškai, turėtumėte žinoti, kokie elementai yra svarbiausi.

Augalai

Savaime suprantama, augalai yra vienas svarbiausių elementų, kuriant sodybos aplinkos dizaino planą. Vis dėlto, taip pat nereikia pamiršti, kad pastarieji tyra labai įvairūs, tad tikslingiausia juos būtų suskirstyti į keletą grupių: vienmetės gėlės; daugiametės gėlės; dekoratyviniai krūmeliai. Nuspręskite, kiek ir kokių šioms grupėms priklausančių augalų sodinsite, plane pažymėkite jų buvimo vietas. Savaime suprantama, būtina atsakingai įvertinti augalų kaimynystę – atminkite, kad yra labai daug augalų, kurie tiesiog negali augti vienas šalia kito.

Lauko baldai

Lauko baldai – dar vienas svarbus elementas. Iš anksto plane pažymėkite vietą, kur stovės lauko baldų komplektas. Jei erdvė yra ypač didelė, vienu komplektu nereikėtų apsiriboti: įkurdinkite juos keliose skirtingose vietovėse tokiu būdu bus užtikrinta įvairovė – turėsite net kelias poilsio zonas.

Takeliai

Plane nubrėžkite ir judėjimo trajektorijas, įvardinkite, kokių žaliavų joms reikės įrengti. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šiandien jau nebereikia apsiriboti vien tik iš betonu dengtais ar trinkelėmis išklotais takeliais, pasirinkimų yra kur kas daugiau. 

Apšvietimas

Pagalvokite ir apie apšvietimą – plane pažymėkite vietas, kur bus šviestuvai, iš anksto numatykite jų  tipą. 

Vandens telkiniai

Jei manote, kad jums reikalingas dekoratyvinis tvenkinukas, baseinas ar fontanas, šių objektų vietą taip pat pažymėkite plane.

Dekoracijos

Na, ir, žinoma, o kaip be dekoracijų? Jos – tiesiog būtinos. Belieka tik pastebėti, kad šiandien galima įsigyti pačių įvairiausių dekoracijų, todėl iš karto verta nuspręsti, kam bus teikiama pirmenybė.  

Sodybos aplinkos dizaino planas padės vizualizuoti jūsų svajonę ir ją greičiau įgyvendinti.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *