Dažnai sakome, kad didžiąją laiko dalį praleidžiame darbuose, tačiau kai jau grįžtame namo, nemažai laiko praleidžiame ne kur kitur, o virtuvėje. Ypač didžioji dalis moterų. Dažnoje šeimoje vakarienė yra labai svarbi dienos dalis, nemažai šeimų netgi šventes ir svarbias progas mini būtent virtuvės erdvėje. Todėl baldai virtuvei yra labai svarbūs, nepaisant to, kokio ji dydžio. Tam, kad virtuvė būtų ne tik stilinga, bet ir funkcionali, ekspertai siūlo įvertinti, kokius baldus į savo virtuvę reikėtų rinktis.

Funkcionalumas

Virtuvė yra erdvė, kuri turi savo funkcija – tai maisto ruoša. Todėl didžiausią dėmesį, kuriant virtuvę, reikėtų skirti būtent šiai veiklai. Maisto gaminimas yra labai svarbi kiekvieno mūsų kasdienio gyvenimo dalis, todėl ir baldai virtuvei turi padėti Jums ruošiant patiekalus. Kaip tai padaryti? Pavyzdžiui, rinkitės tokius baldus, kurie bus patogūs ir lengvai naudojami, atlieps Jūsų lūkesčius. Jeigu turite daug indų, ieškokite ne tik paprastų spintelių, bet ir indaujos, kur viską galėtumėte laikyti. Jeigu gamindami naudojate daug elektros prietaisų, pagalvokite apie jų integravimą į baldus, taip taupant vietą. Jeigu nuolat pastebite, kad spintelėse lengvas chaosas, rinkitės didesnes erdvias spinteles su skyriais, kurie padės išlaikyti tvarką ir taupyti laiką, nes daugiau nebereikės karštligiškai ieškoti seniai matyto samčio. Tai paprasti patarimai, apie kuriuos reikėtų pagalvoti renkantis baldus.

Patogumas

Nepamirškite, jog po maisto ruošos, virtuvėje leidžiate laiką mėgaudamiesi maistu ir artimųjų kompanija. Todėl kuriant valgomąją zoną, taip pat galvokite apie baldų funkcionalumą ir patogumą. Rinkitės tokius baldus, kuriuose sėdėti patogu, kurie leidžia atsipalaiduoti ir maloniai nuteikia. Tai dažniausiai yra natūralios medžiagos ir nuosaikios baldų spalvos.

Stilius

Nepamirškite, kad kuriant virtuvę, reikėtų išlaikyti bendrą namų stilių. Jeigu Jūsų namuose vyrauja skandinaviškas stilius, baldai virtuvei neturėtų būti gaminami pagal puošnaus klasikinio stiliaus taisykles. Labai svarbu, kad virtuvė būtų namų dalis, neišsiskirianti iš bendro namų stiliaus, kuris vyrauja visose kitose gyvenamosiose patalpose. Labai dažnai kuriant virtuvę, patogiausiai rinktis individualiai gaminamus projektus. Geriausia, jeigu jie užsakomi pas profesionalus, kaip kad MANO BALDITA baldai. Tuomet būsite tikri, jog Jūsų vizija taps realybe, o gimęs projektas bus vienintelis toks.