Galima teigti, kad automobilis yra viena patogiausių susisiekimo priemonių, tačiau jo išlaikymas ir priežiūra kainuoja ne tik nemažai pinigų, bet ir užima daug laiko. Todėl nuomotis automobilį dabar populiaru ne tik atvykusiems atostogauti turistams ar emigrantams, kurie ilgą laiką gyvena kitoje šalyje, bet ir čia, Lietuvoje, gyvenantiems žmonėms. Suradus mažą automobilių nuomos kainą visi apsidžiaugiame. Tačiau, kai priėjus prie apmokėjimo šis džiaugsmas išblėsta. Viliojančiomis kainomis automobilį siūlo įsigyti daug įmonių. Tiek senos ir populiarios įmonės, tiek pradedančios veiklą šioje srityje įmonės.

Todėl yra svarbu išsiaiškinti visas sąlygas, mokesčius ir svarbiausiai kainą. Atidumas nuomojantis automobilį svarbus tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse.  Neretai priviliojus su maža kaina (už dieną 5-12 eurų), automobilis vis tiek nėra išnuomojamas, kandagi yra prašomas didelis užstatas 600-1500 eurų ir atsiskaitymas kreditine kortele. Ne visi žmonės turi atliekamą tokią sumą kortelėje, todėl mokėdamas grynais, jam tenka sumokėti gerokai didesnę sumą. Tačiau užstatas visada yra grąžinamas, jei automobilis nėra sugadinamas. O realiai išleista suma būna maža. Dažniausiai užstato sumą galima sumažinti perkant draudimą per tą pačią įmonę. Taip įvykus avarijai ar sugadinus mašina jūs būsite tikri, kad už tai nereikės mokėti. Todėl jūs sutaupote ne tik pinigų, bet ir nervų, jaučiate mažesnę įtampą. Automobilį nuomotis galima ilgalaikiai nuomai arba trumpalaikiai. Trumpalaikė nuoma ypatingai tiks tiems, kuriems automobilio reikia kelioms dienoms ar savaitei.

Šiomis dienomis automobilį galima išsinuomoti ir vienai kelionei naudojantis mobiliąja programėle, tuomet mokestis yra skaičiuojamas priklausomai nuo nuvažiuotų kilometrų, o jokie papildomi mokesčiai nėra taikomi. Taip nereikia mokėti už stovėjimus mieste, degalus ar mašinos priežiūra.  Jei vis tik yra nuomojamasi trumpam, tačiau įprastos įmonės, nuomininkas dažniausiai gauna tam tikrą ridą- kiekį kilometrų, kurį gali nuvažiuoti, nemokamai. Už visus kilometrus, kurie viršija ridą reikia susimokėti, pagal tam tikrą nustatytą kainoraštį, kuris turėtų būti jums pateikiamas prieš sudarant nuomos sutartį. Dažniausiai ilgalaikės nuomos paros kaina yra mažesnė nei trumpalaikės paros, kainos gali skirtis įvairiai. Tai priklauso nuo automobilio senumo, galingumo, markės, išvaizdos ir daugelio kitų veiksnių ar ypatybių. Ilgalaikė nuomą dažniausiai prasideda nuo mėnesio ir gali tęstis net iki 36 mėnesių. Tuomet yra mokama ne paromis, o už mėnesį. Taip pat nėra taikomi jokie papildomi mokesčiai, kadangi į kainą jau yra įskaičiuoti ir draudimai, ir visi aptarnavimai. Visi nuomininko rūpesčiai apsiriboja tik ties automobilio išsirinkimu ir apsisprendimu kuriam laikui jis jo nori. Tuo tarpu likę rūpesčiai priklauso automobilių nuomos įmonei. Ilgalaikė automobilių nuoma – geriausias automobilių parko valdymo sprendimas. Jums nereikės rūpintis ilgalaikio turto nusidėvėjimo apskaita bei samdyti darbuotojus kurie prižiūri automobiliu parką.